Verwijderde films en series Netflix Nederland

Verwijderde films en series op Netflix

Netflix verwijdert maandelijks een aantal titels uit het aanbod. Films en series komen dus op Netflix, maar er gaan er ook zeker een aantal. Op deze manier blijft Netflix het aanbod constant verversen. Soms lukt het de streamingdienst niet om de rechten van een film of een serie te verlengen en soms is het een bewuste keuze om die licentie te laten verlopen. In die gevallen worden de betreffende titels uit het aanbod verwijderd. Netflix-Nederland.nl doorzoekt een paar per maand het aanbod om te controleren wat er gaat verdwijnen, of reeds is verwijderd.

Wil je twee keer per maand het Verwijderalarm ontvangen? Meld je aan voor de nieuwsbrief!

Aanbod Netflix in groot, maar wijzigt wel continu

Natuurlijk moest de eerste indruk van Netflix in Nederland goed zijn. Een belangrijke rol daarin speelde het Netflix aanbod. Er moest voor ieder wat wils tussen zitten. Op dag 1 was er direct volop keuze, maar ook in de dagen, weken en maanden die volgden werd bijna dagelijks nieuwe content toegevoegd. Netflix koopt de rechten van films, series en documentaires op, zodat ze in Nederland gestreamd mogen worden. Dit wil echter niet zeggen dat het oneindig lang mogelijk is om te kijken. Sommige films en series worden na verloop van tijd verwijderd.

Rechten voor één, twee of vijf jaar

Toen Netflix eenmaal een jaar in Nederland was verdwenen er stilletjes aan titels. De streamingdienst koopt meestal rechten in voor één, twee of vijf jaar. Titels worden vervolgens verlengd, maar het komt ook voor dat Netflix besluit om te stoppen of simpelweg geen nieuw akkoord bereikt met de eigenaar van de titel. Daarnaast worden van sommige films die recentelijk zijn uitgekomen de rechten aangeschaft. Hoe recenter de film is uitgebracht hoe duurder de prijs zal zijn om de rechten te verkrijgen. Netflix kan er in dat geval voor kiezen om de rechten voor een vrij korte periode vast te leggen, om wel nieuw aanbod te hebben, maar niet de hoofdprijs te hoeven betalen. Ook speelt bij Netflix natuurlijk de gedachte mee om de rechten op een film/serie alleen te verlengen als deze dusdanig populair zijn en veel bekeken wordt.

Iedere week zal het aanbod door Netflix-Nederland.nl gecontroleerd worden. Op deze manier houden we de aanbod-pagina up to date en kun jij als Netflix-abonnee in de gaten houden of je haast moet maken met het kijken van je favoriete serie. In de rechterkolom kun je zien welke series er al verwijderd zijn in de afgelopen maand én welke er de komende periode zullen worden verwijderd. Dan kun je dus nog snel even een film die je op je lijst had staan kijken. Tips? Mail ons!

Verwijderde titels in juli 2017 Deel 4

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Oz the Great and PowerfulFamilie20136.4Verwijderd
The Jungle Book: Mowgli's StoryFamilie19984.3Verwijderd
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeastFamilie20157.3Verwijderd
You've Got MailKomedie19986.526-07-2017
My Sister's KeeperDrama20097.426-07-2017
Michiel de RuyterDrama20157.128-07-2017
The Good DinosaurFamilie20156.829-07-2017
22 BulletsActie20106.730-07-2017
Scary Movie 2Komedie20015.230-07-2017
Scary Movie 3Komedie20035.530-07-2017
Scary Movie 5Komedie20133.530-07-2017
Law Abiding CitizenThriller20097.430-07-2017
Hachi: A Dog's TaleFamilie20098.230-07-2017
The Boondock SaintsActie19997.930-07-2017
The Big WeddingKomedie20135.630-07-2017
The Courageous Heart of Irena SendlerDrama20097.330-07-2017
Dead Man DownThriller20136.530-07-2017
Dan in Real LifeKomedie20076.830-07-2017
Fair GameDrama20106.830-07-2017
HairsprayKomedie20076.830-07-2017
Letters to JulietDrama20106.530-07-2017
Mees KeesFamilie20126.530-07-2017
Scary MovieKomedie20006.230-07-2017
ParkerActie20136.230-07-2017
Edge of DarknessThriller20106.630-07-2017
Gay in AmsterdamKomedie20042.430-07-2017
The Final GirlsKomedie20156.630-07-2017
De Smurfen (2 seizoenen)Kinderserie19817.431-07-2017
Don't Trust the B---- in Apartment 23 (2 seizoenen)Komedie20127.331-07-2017
Touch (2 seizoenen)Drama20127.431-07-2017
Antarctic Edge: 70deg SouthDocu20156.431-07-2017
McCulinDocu20128.231-07-2017
The Fox and the Hound 2Familie20065.431-07-2017
Josie and the PussycatsKomedie20015.331-07-2017
Hoe Duur Was de SuikerDrama20136.731-07-2017
Mystic PizzaKomedie19886.231-07-2017
The Sisterhood of the Traveling PantsKomedie20056.631-07-2017
Bleach (2 seizoenen)Anime20058.331-07-2017
Code Geass: Lelouch of the Rebellion (1 seizoen)Anime20068.831-07-2017
Death Note (1 seizoen)Anime20069.031-07-2017

Verwijderde titels in juli 2017 Deel 3

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Tenkai Knights (1 seizoen)Anime20137.8Verwijderd
Kim Possible Movie: So The DramaFamilie20057.3Verwijderd
The Wedding RingerKomedie20156.718-07-2017
Think Like a ManRomance20126.619-07-2017
Walk of ShameKomedie20146.019-07-2017
Oz the Great and the PowerfulFamilie20136.424-07-2017
The Jungle Book: Mowgli's StoryFamilie19984.324-07-2017
De Smurfen (2 seizoenen)Kinderserie19817.431-07-2017
Don't Trust the B---- in Apartment 23 (2 seizoenen)Komedie20127.331-07-2017
Touch (2 seizoenen)Drama20127.431-07-2017

Verwijderde titels in juli 2017 Deel 2

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
James and the Giant PeachFamiliefilm19966.7Verwijderd
RascalFamiliefilm19696.7Verwijderd
Dragon: The Bruce Lee StoryDrama19937.012-7-2017
DraculaHorror19796.412-7-2017
How HighKomedie20016.212-7-2017
Masters of Sex (3 seizoenen)Drama20138.013-7-2017
Iceberg Slim: Portrait of a PimpDocu20126.914-7-2017
Muscle ShoalsDocu20137.614-7-2017
Anger ManagementKomedie20036.214-7-2017
Two Weeks NoticeKomedie20026.114-7-2017
American History XDrama19988.614-7-2017
AdamDrama20097.214-7-2017
South Park: Bigger, Longer and UncutKomedie19997.814-7-2017
Scooby-DooKomedie20024.914-7-2017
Return to MeKomedie20006.714-7-2017
Autistic MeDocu20097.316-7-2017
Tenkai Knights (1 seizoen)Anime20137.817-7-2017
The Smurfs (2 seizoenen)Kinderserie19817.431-7-2017
Don't Trust the B---- in Apartment 23 (2 seizoenen)Komedie20127.331-7-2017
Touch (2 seizoenen)Drama20127.431-7-2017
Krijg jij onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?

9 Reacties