Verwijderde films en series op Netflix

Op 11 september 2014 is het precies een jaar geleden dat Netflix gelanceerd werd in Nederland. In een jaar tijd heeft de streamingdienst heel wat Nederlandse harten veroverd. Misschien komt de term bingewatching nu wel in aanmerking voor het woord van het jaar?

Wil je twee keer per maand het Verwijderalarm ontvangen? Meld je aan voor de nieuwsbrief!

Natuurlijk moest de eerste indruk van Netflix in Nederland goed zijn. Een belangrijke rol daarin speelde daarin het Netflix aanbod. Er moest voor ieder wat wils tussen zitten. Op dag 1 was er direct volop keuze, maar ook in de dagen, weken en maanden die volgden werd bijna dagelijks nieuwe content toegevoegd. Netflix koopt de rechten van films, series en documentaires op, zodat ze in Nederland gestreamd mogen worden. Dit wil echter niet zeggen dat het oneindig lang mogelijk is om te kijken. Sommige films en series worden na verloop van tijd verwijderd.

Nu we een jaar verder zijn lijkt het er sterk op dat Netflix de rechten van een behoorlijk aantal titels voor één jaar heeft vastgelegd. Vanaf september bereikten ons steeds meer berichten via Twitter en Facebook dat sommige titels niet meer beschikbaar waren, of op termijn verwijderd zouden worden. Daarop zijn we het aanbod ingedoken en hebben we onderstaande lijst opgesteld. Deze films, series en documentaires zijn inmiddels verwijderd of zullen niet lang meer te zien zijn. Kijk dus snel of jouw favoriete titel er tussen staat en misschien is het dan nog niet te laat voor het afscheid. Daarnaast worden van sommige films die recentelijk zijn uitgekomen de rechten aangeschaft. Hoe recenter de film is uitgebracht hoe duurder de prijs zal zijn om de rechten te verkrijgen. Netflix kan er in dat geval voor kiezen om de rechten voor een vrij korte periode vast te leggen, om wel nieuw aanbod te hebben, maar niet de hoofdprijs te hoeven betalen. Ook speelt bij Netflix natuurlijk de gedachte mee om de rechten op een film/serie alleen te verlengen als deze dusdanig populair zijn en veel bekeken wordt.

Iedere maand zal het aanbod door Netflix-Nederland.nl gecontroleerd worden. Op deze manier houden we de aanbod-pagina up to date en kun jij als Netflix-abonnee in de gaten houden of je haast moet maken met het kijken van je favoriete serie. In de rechterkolom kun je zien welke series er al verwijderd zijn in de afgelopen maand én welke er de komende periode zullen worden verwijderd. Dan kun je dus nog snel even een film die je op je lijst had staan kijken. Tips? Mail ons!

1

Lees ook: Deze titels komen er in januari 2017 bij op Netflix!

Verwijderde titels in januari 2017 Deel I1

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd
Think Like a Man TooKomedie20145.711-01-2017
FuryActie20147.611-01-2017
TuskHorror20145.411-01-2017
Appleseed: AlphaSci-Fi20146.612-01-2017
Drop Dead FredKomedie19915.812-01-2017
The Great OutdoorsKomedie19886.612-01-2017
Joe KiddActie19726.512-01-2017
DoomSci-Fi20055.212-01-2017
The Crash ReelDocu20138.213-01-2017
De Gelukkige HuisvrouwDrama20106.714-01-2017
Pandora's PromiseDocu20137.314-01-2017
Ella EnchantedFamiliefilm20046.314-01-2017
RiddickActie20136.415-01-2017
The Following (3 seizoenen)Drama20137.621-01-2017
The Mentalist (7 seizoenen)Thriller20088.122-01-2017
Suits (4 seizoenen)Drama20118.831-01-2017

Verwijderde titels in december 2016 Deel II

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd
Escape from AlcatrazDrama19797.629-12-2016
Love/Hate (5 seizoenen)Drama20108.430-12-2016
Downton Abbey (5 seizoenen)Drama20108.731-12-2016
EmmaRomance19966.831-12-2016
Like Water for ChocolateDrama19927.231-12-2016
The Boys Are BackDrama20096.931-12-2016
Starsky and HutchKomedie20046.131-12-2016
The Boy in the Striped PyjamasDrama20087.831-12-2016
Boss (2 seizoenen)Drama20118.131-12-2016
Gone Baby GoneThriller20077.731-12-2016
Rumble in the BronxActie19956.731-12-2016
BrasslandsDocu20138.131-12-2016
Sling BladeDrama19968.131-12-2016
Picture BrideDrama19946.831-12-2016
There Will Be BloodDrama20078.131-12-2016
Jackie BrownThriller19977.531-12-2016
ClerksKomedie19947.431-12-2016
Cold MountainDrama20037.231-12-2016
Clerks (1 seizoen)Komedie20007.431-12-2016
Chasing AmyDrama19977.431-12-2016
Robinson CrusoeDrama19975.931-12-2016
Dance for MeDocu20127.331-12-2016
From Dusk Till DawnActie19967.331-12-2016
Pulp FictionDrama19948.931-12-2016
Music for MandelaDocu20136.831-12-2016
GordyKinderfilm19953.831-12-2016
I Got the Hook UpKomedie19983.831-12-2016
It's Not OverDocu2014-31-12-2016
Things to Do in Denver When You're DeadThriller19956.831-12-2016
Web JunkieDocu20136.431-12-2016
Kinky BootsKomedie20057.031-12-2016
The LookoutThriller20077.131-12-2016
MimicHorror19975.931-12-2016
Saving Private RyanDrama19988.631-12-2016
The PallbearerKomedie19964.931-12-2016
RestorationDrama19956.731-12-2016
Rhyme and ReasonDocu19977.531-12-2016
The Truman ShowKomedie19988.131-12-2016
VenomHorror20054.731-12-2016
Weeds (8 seizoenen)Komedie20058.131-12-2016
Caillou (2 seizoenen)Kinderserie19984.531-12-2016
The Gospel of John: New International VersionDrama20148.031-12-2016
Charlie's AngelsKomedie20005.531-12-2016
An Invisible SignDrama20105.431-12-2016
Justin Bieber's BelieveDocu20131.631-12-2016
Armin van Buuren: This Was IntenteDocu2015-31-12-2016
Absolute DeceptionActie20134.231-12-2016
Angry Birds Toons (1 seizoen)Kinderserie20136.531-12-2016
When Harry Met SallyKomedie19897.631-12-2016
ZookeeperKomedie20115.231-12-2016
NellDrama19946.531-12-2016
The Tudors (4 seizoenen)Drama20078.131-12-2016
Nashville (4 seizoenen)Drama20127.701-01-2017
You're NextHorror20116.501-01-2017
Tony 10Familiefilm20125.402-01-2017
Mickey's Once Upon a ChristmasFamiliefilm19996.702-01-2017
Herbie: Fully LoadedFamiliefilm20054.702-01-2017
The Following (3 seizoenen)Drama20137.621-01-2017
The Mentalis (7 seizoenen)Thriller20088.122-01-2017
50 First DatesKomedie20046.8Verwijderd
Stuart Little 2Familiefilm20025.4Verwijderd
My Best Friend’s WeddingKomedie19976.4Verwijderd
The Green HornetActie20115.9Verwijderd
Michael Jackon’s This Is ItDocu20098.1Verwijderd
Stuart LittleFamiliefilm19995.9Verwijderd
The RundownActie20036.7Verwijderd
Stan Lee’s Mutants, Monsters and MarvelsDocu20027.0Verwijderd
SnatchKomedie20008.3Verwijderd
Erin BrockovichDrama20007.3Verwijderd
Secret of WingsFamiliefilm20127.2Verwijderd
CinderellaFamiliefilm20157.1Verwijderd
The Spiderwick ChroniclesFamiliefilm20086.6Verwijderd
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeastFamiliefilm20157.3Verwijderd
BearsFamiliefilm2014-Verwijderd
Bad BoysActie19956.8Verwijderd
The Sweetest ThingKomedie20025.0Verwijderd
Cinderella II: Dreams Come TrueFamiliefilm20024.9Verwijderd
The EqualizerActie20147.2Verwijderd
Deliver Us from EvilHorror20146.2Verwijderd
When the Game Stands TallDrama20146.7Verwijderd
Krijg jij onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?