Verwijderde films en series Netflix Nederland

Verwijderde films en series op Netflix

Netflix verwijdert maandelijks een aantal titels uit het aanbod. Films en series komen dus op Netflix, maar er gaan er ook zeker een aantal. Op deze manier blijft Netflix het aanbod constant verversen. Soms lukt het de streamingdienst niet om de rechten van een film of een serie te verlengen en soms is het een bewuste keuze om die licentie te laten verlopen. In die gevallen worden de betreffende titels uit het aanbod verwijderd. Netflix-Nederland.nl doorzoekt een paar per maand het aanbod om te controleren wat er gaat verdwijnen, of reeds is verwijderd.

Wil je twee keer per maand het Verwijderalarm ontvangen? Meld je aan voor de nieuwsbrief!

Aanbod Netflix in groot, maar wijzigt wel continu

Natuurlijk moest de eerste indruk van Netflix in Nederland goed zijn. Een belangrijke rol daarin speelde het Netflix aanbod. Er moest voor ieder wat wils tussen zitten. Op dag 1 was er direct volop keuze, maar ook in de dagen, weken en maanden die volgden werd bijna dagelijks nieuwe content toegevoegd. Netflix koopt de rechten van films, series en documentaires op, zodat ze in Nederland gestreamd mogen worden. Dit wil echter niet zeggen dat het oneindig lang mogelijk is om te kijken. Sommige films en series worden na verloop van tijd verwijderd.

Rechten voor één, twee of vijf jaar

Toen Netflix eenmaal een jaar in Nederland was verdwenen er stilletjes aan titels. De streamingdienst koopt meestal rechten in voor één, twee of vijf jaar. Titels worden vervolgens verlengd, maar het komt ook voor dat Netflix besluit om te stoppen of simpelweg geen nieuw akkoord bereikt met de eigenaar van de titel. Daarnaast worden van sommige films die recentelijk zijn uitgekomen de rechten aangeschaft. Hoe recenter de film is uitgebracht hoe duurder de prijs zal zijn om de rechten te verkrijgen. Netflix kan er in dat geval voor kiezen om de rechten voor een vrij korte periode vast te leggen, om wel nieuw aanbod te hebben, maar niet de hoofdprijs te hoeven betalen. Ook speelt bij Netflix natuurlijk de gedachte mee om de rechten op een film/serie alleen te verlengen als deze dusdanig populair zijn en veel bekeken wordt.

Iedere week zal het aanbod door Netflix-Nederland.nl gecontroleerd worden. Op deze manier houden we de aanbod-pagina up to date en kun jij als Netflix-abonnee in de gaten houden of je haast moet maken met het kijken van je favoriete serie. In de rechterkolom kun je zien welke series er al verwijderd zijn in de afgelopen maand én welke er de komende periode zullen worden verwijderd. Dan kun je dus nog snel even een film die je op je lijst had staan kijken. Tips? Mail ons!

Lees ook: Deze titels komen er in januari 2017 bij op Netflix!

Verwijderde titels in mei 2017 Deel 3

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Remember the TitansFamilie20007.8Verwijderd
Ex MachinaSci-Fi20157.7Verwijderd
Big Hero 6Familie20147.923-05-2017
Ocean's TwelveActie20046.424-05-2017
Ocean's ThirteenActie20076.924-05-2017
ShortsFamilie20094.924-05-2017
War HorseDrama20117.225-05-2017
Ocean's ElevenActie20017.826-05-2017
300Actie20077.826-05-2017
TroyAvontuur20047.226-05-2017
A Christmas DetourKomedie20156.226-05-2017
Brave Miss WorldDocu20138.628-05-2017
Trailer Park Boys: Don't Legalize ItKomedie2014-28-05-2017
Earth From AboveDocu20067.417-06-2017

Verwijderde titels in mei 2017 Deel 2

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
My Friend BernardKinderfilm20124.5Verwijderd
Bambi IIFamiliefilm20066.1Verwijderd
PopeyeFamiliefilm19805.1Verwijderd
Dear Mr. WattersonDocu20136.117-5-2017
30 Minutes or LessActie20116.219-5-2017
De Avonturen van KuifjeAvontuur20117.419-5-2017
Friends with BenefitsKomedie20116.619-5-2017
Bad TeacherKomedie20115.719-5-2017
MoneyballSport20117.619-5-2017
Remember the TitansFamiliefilm20007.822-05-2017
Ex MachinaSci-Fi20157.722-05-2017
Big Hero 6Familiefilm20147.923-05-2017

Verwijderde titels in mei 2017 Deel 1

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Tall TaleFamiliefilm19955.8Verwijderd
The Blind SideDrama20097.726-4-2017
ContactDrama19977.426-4-2017
The TownActie20107.626-4-2017
TransformersSci-Fi20077.229-4-2017
The Water DivinerDrama20147.129-4-2017
The Last CastleActie20016.930-4-2017
WeekendDrama20117.730-4-2017
Tiny FurnitureKomedie20126.330-4-2017
Matroesjka's (1 seizoen)Drama20058.430-4-2017
Matroesjka's 2 (1 seizoen)Drama20077.930-4-2017
Frits & FreddieKomedie20106.430-4-2017
Frits & FrankyKomedie20135.530-4-2017
Stand Up GuysKomedie20126.530-4-2017
See you in VegasDocu20076.830-4-2017
The LedgeDrama20116.630-4-2017
Nothing to Lose (TBS)Thriller20087.230-4-2017
The ResidentDrama20115.230-4-2017
Wake WoodHorror20095.530-4-2017
Bel AmiDrama20125.430-4-2017
Het Sinterklaasjournaal: De meezing moevieKinderfilm20095.630-4-2017
Totally Spies! The MovieKomedie20096.130-4-2017
Off ScreenDrama20056.730-4-2017
TapedThriller20126.330-4-2017
A Fighting ManDrama20145.630-4-2017
Men of HonorDrama20007.230-4-2017
Road HouseActie19896.530-4-2017
Sniper: LegacyActie20145.330-4-2017
Steve Jobs: The Man in the MachineDocu20156.830-4-2017
MeruDocu20157.730-4-2017
Zack and Quack (1 seizoen)Kinderserie20147.51-5-2017
Totally Spies! (1 seizoen)Kinderserie20016.71-5-2017
Manhattan (2 seizoenen)Drama20157.82-5-2017
Masters of Horror (1 seizoen)Horror20077.614-5-2017
Krijg jij onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?

9 Reacties