De stemmen die wij hebben binnengekregen voor de Beste Titels van mei op Netflix zijn geteld en dat wil dus zeggen dat de winnaars bekend zijn. Er kwam een recordaantal stemmen binnen en misschien is dat wel de reden waarom het in een aantal categorieën spannender dan ooit was.
Kleine verschillen
Met name in de categorieën Nieuwe Serie en Beste Film waren de verschillen erg klein. De winnaar werd pas in de laatste uren bepaald. Uiteindelijk werd The Rain door een flinke eindspurt de winnaar, voor Safe. Die serie verdient een eervolle vermelding, want de nummer één en twee kregen uiteindelijk liefst 95,7 procent van de stemmen.
➡ Dit zijn volgens ons de Beste Films, Beste Series en Beste Docu’s van mei.
Bij de films ging het voornamelijk tussen The Kissing Booth en De GVR, waarbij laatstgenoemde natuurlijk het voordeel had van de jarenlange populariteit. The Kissing Booth verscheen in mei als gloednieuwe film op Netflix en groeide in korte tijd uit een hit. De hype is dermate groot dat The Kissing Booth onder de deelnemers het meest populair blijkt.
Geen maat op 13 Reasons Why
In het geval van het Beste Nieuwe Seizoen was het alles behalve spannend. Met bijna zestig procent van de stemmen ging de zege overtuigend naar 13 Reasons Why, waarvan in mei het tweede seizoen op Netflix verscheen. The Last Kingdom werd tweede, met 18 procent van de stemmen. Alle winnaars op een rij:
Beste nieuwe serie van mei
Beste nieuwe seizoen van een serie in mei
- 13 Reasons Why (seizoen 2)
- The Last Kingdom (seizoen 2)
- Fauda (seizoen 2)
Beste nieuwe film op Netflix in mei
Beste documentaire van mei
- Evil Genius (seizoen 1)
- Amy
- The Toys That Made Us (seizoen 2)
Beste reality/non scripted show van mei
- Busted (seizoen 1)
- A Little Help With Carol Burnett (seizoen 1)
- Terrace House: Opening New Doors (seizoen 2) / Monster Garage (1 seizoen)