Verwijderalarm

Verwijderalarm: Bijna alle Disney-films verdwijnen (tijdelijk) van Netflix

Frozen verwijderd Netflix

Er verdwijnen tijdelijk zeer veel Disney-films uit het Netflix-aanbod. Naast de vele nieuwe titels die deze maand komen, verdwenen er de afgelopen weken al diverse titels, worden er de komende dagen wederom meer dan honderd titels verwijderd. Tot de schrik van velen zitten hier ook ontzettend veel Disney-films tussen, maar Netflix verzekerde ons, Netflix-Nederland.nl, een officieuze fan- en informatiesite, dat dit niets te maken heeft met de op handen zijnde streamingdienst van Disney zelf.

Disney op eigen benen

Netflix heeft een deal gesloten met Disney, waardoor er iedere maandag films van de mediamagnaat verschijnen op Netflix. Onlangs maakte Disney bekend dat het in 2019 met een eigen streamingdienst komt in Amerika. Dit zorgde voor enige paniek onder de gebruikers van Netflix.

Netflix kwam al snel met een verklaring. Tot 2019 blijven er gewoon films van Disney zichtbaar in het aanbod en verschijnen er ook nieuwe titels. Bovendien start de streamingservice van Disney in 2019 alleen in de Verenigde Staten, waardoor alle andere Netflix-landen geen gevaar lopen.

Verklaring Netflix

Dat er nu toch zeer veel Disney-films, waaronder Frozen, Inside Out en alle Pirates of the Caribbean-films verdwijnen, staat hier volgens Netflix los van. Dat verklaarde het Amerikaanse hoofdkantoor van Netflix tegenover de officieuze fan- en informatiesite Netflix-Nederland.nl. “Netflix is a curated service with a catalogue that evolves on a daily basis. The world of licensing content is complex and next week some Disney titles will leave the service, due to the expiration of a deal, as they also did in the past. The good news is that they will come back soon with new Disney titles in the mix. We are always looking to offer great new content.”

Vrij vertaald komt het er op neer dat het aanbond van Netflix dagelijks verandert en dat de wereld van licenties voor onder andere films en series zeer complex is en dat er daarom de komende dagen veel Disney-titels verwijderd zullen worden. De licenties van deze films lopen namelijk af, zoals ook in het verleden is gebeurd. Gelukkig is er ook goed nieuws, want volgens Netflix komen er in de toekomst ook weer Disney-films terug, in combinatie met nieuwe Disney-films.

Ook goed Disney-nieuws

Door het nieuws van vorige maand over de streamingdienst van Disney valt dit Verwijderalarm dus erg ongelukkig samen. Er blijkt echter geen reden om aan te nemen dat er een verband is. In het verleden is Frozen bijvoorbeeld al eens eerder verdwenen en ook weer teruggekeerd. Bovendien verschenen recentelijk nog diverse Marvel-titels op Netflix (ook deze waren eerder al eens beschikbaar op Netflix) en werd Rogue One: A Star Wars Story toegevoegd aan het aanbod. De komende weken kunnen we ook nieuwe Disney-titels op Netflix verwachten, zoals de komst van Once Upon a Time seizoen 6 en de populaire film Bolt.

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Hope FloatsDrama19985.8Verwijderd
Me, Myself & IreneKomedie20006.5Verwijderd
HortonFamilie20086.9Verwijderd
Garfield: A Tail of Two KittiesFamilie2006-Verwijderd
BlitzActie20116.2Verwijderd
John Tucker Must DieKomedie20065.8Verwijderd
Arrested Development (4 seizoenen)Komedie20138.9Verwijderd
Jeniffer's BodyHorror20095.109-09-2017
Prince of Persia: The Sands of Time Actie20106.611-09-2017
Race to Witch MountainFamilie20095.712-09-2017
G.I. JaneActie19975.812-09-2017
Tinker Bell en de Grote ReddingsoperatieFamilie2010-12-09-2017
CyberbullyDrama20115.912-09-2017
Veronica GuerinDrama20036.912-09-2017
Gnomeo and JulietFamilie2011-12-09-2017
Dirty TeacherDrama20134.712-09-2017
AnnapolisDrama20065.812-09-2017
Super BuddiesFamilie20134.512-09-2017
De AristokattenFamilie19707.112-09-2017
Christmas with HollyFamilie20127.112-09-2017
Blank CheckFamilie19945.212-09-2017
Return from Witch MountainFamilie19785.912-09-2017
Beauty & The BriefcaseKomedie20105.512-09-2017
The Chronicles of Narnia: Familie20056.912-09-2017
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianFamilie20086.612-09-2017
The InvisibleThriller20076.312-09-2017
De Speelgoeddokter (1 seizoen)Kinderserie2014-12-09-2017
Déjà VuActie20067.012-09-2017
Under the Tuscan SunKomedie20036.712-09-2017
Crimson TideActie19957.312-09-2017
The PacifierFamilie20055.612-09-2017
Pretty WomanKomedie19906.912-09-2017
The ProposalKomedie20096.712-09-2017
20.000 Leagues under the SeaFamilie19547.212-09-2017
TombstoneActie19937.812-09-2017
PlanesFamilie20135.812-09-2017
The Life Aquatic With Steve ZissouKomedie20047.312-09-2017
The VillageThriller20046.512-09-2017
SurrogatesActie20096.312-09-2017
The SurrogateThriller20134.712-09-2017
Tinker BellFamilie20086.912-09-2017
DinosaurFamilie20006.512-09-2017
The HuntedKomedie20105.512-09-2017
While You Were SleepingKomedie19956.712-09-2017
One of Our Dinosaurs is MissingFamilie19756.012-09-2017
The Lone RangerActie20136.512-09-2017
Mickey Mouse Clubhuise (2 seizoenen)Kinderserie20165.912-09-2017
The HelpDrama20118.112-09-2017
HidalgoActie20046.712-09-2017
Phineas and Ferb (2 seizoenen)Kinderserie20098.012-09-2017
Sofia het Prinsesje (1 seizoen)Kinderserie20157.212-09-2017
Heksen en BezemstelenFamilie19717.012-09-2017
CondormanFamilie19815.712-09-2017
The Haunted MansionFamilie20034.912-09-2017
Monsters UniversityFamilie20137.312-09-2017
Frozen FeverFamilie20157.012-09-2017
DumboFamilie19417.312-09-2017
A Goofy MovieFamilie19956.812-09-2017
The Sorcerer's ApprenticeFamilie20106.112-09-2017
12 Dates of ChristmasFamilie20116.312-09-2017
Jessie (4 seizoenen)Familie20156.012-09-2017
Gravity Falls (1 seizoen)Familie20138.912-09-2017
25th HourDrama20027.712-09-2017
The CallThriller20136.712-09-2017
Revenge of the BridesmaidsKomedie20106.112-09-2017
Life Unexpected (2 seizoenen)Drama20107.512-09-2017
People Like UsDrama20127.112-09-2017
The MakeoverKomedie20135.712-09-2017
Teen SpiritKomedie20115.612-09-2017
BeachesKomedie19886.812-09-2017
The Nightmare Before ChristmasFamilie19938.012-09-2017
Confessions of a ShopaholicKomedie20095.912-09-2017
FlubberFamilie19975.212-09-2017
RatatouilleFamilie20078.012-09-2017
De ReddertjesFamilie19776.912-09-2017
De Reddertjes in KangeroelandFamilie19906.912-09-2017
Jake en de Nooitgedachtpiraten (1 seizoen)Kinderserie20145.512-09-2017
De Prins en de KikkerFamilie20097.112-09-2017
Muppets Most WantedKomedie20146.412-09-2017
Space BuddiesFamilie20094.512-09-2017
Merlijn de TovenaarFamilie19637.212-09-2017
Monsters, Inc.Familie20018.112-09-2017
Now You See Him, Now You Don'tFamilie19726.212-09-2017
Escape to Witch MountainFamilie19756.412-09-2017
PinocchioFamilie19407.512-09-2017
FrozenFamilie20137.512-09-2017
Freaky FridayFamilie20036.112-09-2017
Freaky FridayFamilie19766.312-09-2017
Saving Mr. BanksFamilie20137.512-09-2017
George of the Jungle 2Familie20033.312-09-2017
George of the JungleFamilie19975.412-09-2017
Meet the RobinsonsFamilie20076.912-09-2017
The Parent TrapFamilie19986.512-09-2017
The Parent TrapFamilie19617.112-09-2017
InvincibleDrama20067.112-09-2017
CarsFamilie20067.112-09-2017
Cars 2Familie20116.212-09-2017
The Incredible JourneyFamilie19637.112-09-2017
The Muppet MovieFamilie19797.612-09-2017
The Good DinosaurFamilie20156.812-09-2017
The Princess Diaries 2: Royal EngagementFamilie20045.712-09-2017
The Princess DiariesFamilie20016.312-09-2017
My Favorite MartianFamilie19995.012-09-2017
Piratenplaneet: De Schat van Kapitein FlintFamilie20027.112-09-2017
Tom and HuckFamilie19955.612-09-2017
Inside OutFamilie20158.312-09-2017
TexFamilie19826.612-09-2017
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlAvontuur20038.012-09-2017
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestAvontuur20067.312-09-2017
Pirates of the Caribbean: At World's EndAvontuur20077.112-09-2017
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesAvontuur20116.712-09-2017
Robin HoodFamilie19737.612-09-2017
Treasure IslandFamilie19507.012-09-2017
Treasure BuddiesFamilie20124.612-09-2017
Summer MagicFamilie19637.112-09-2017
Peter PanFamilie19537.312-09-2017
Peter Pan: Terug Naar NooitgedachtlandFamilie20025.812-09-2017
HerculesFamilie19977.212-09-2017
My Fake FianceKomedie20096.512-09-2017
Deadwood (3 seizoenen)Drama20068.912-09-2017
Soul SurferDrama20117.112-09-2017
Cinderella ManDrama20058.012-09-2017
Who Framed Roger RabbitFamilie19887.712-09-2017
Sins of the MotherDrama20106.612-09-2017
Pearl HarborDrama20016.112-09-2017
Desperately Seeking SantaRomance20116.012-09-2017
First KidFamilie19965.112-09-2017
Mary PoppinsFamilie19647.812-09-2017
UnderdogFamilie20074.812-09-2017
The Horse WhispererDrama19986.512-09-2017
The Royal TenebaumsKomedie20017.012-09-2017
You AgainRomance20105.812-09-2017
Krijg jij onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?